Stilling: Evisdom > Diverse >

Hva er Interact Club?

Interact klubben er en tjeneste klubb for ungdom i alderen 14 til 18 og er en del av Rotary International, verdens første service klubbens organisasjon. Den overordnede internasjonale organisasjonen består av over 30000 klubber rundt om i verden og kan skryte av mer enn en million virksomhet og faglige ledere som medlemmer. Individuelle Rotary sponser ungdommen komponenten, Interact klubber, ved å gi veiledning og støtte. Den første Interact Klubben ble grunnlagt i 1962.

Interact involverer så mange som 200000 ungdom gjennom mer enn 10. 000 klubber i 109 land og geografiske områder. Hver klubb varierer i henhold til sitt medlemskap makeup. Noen Interact klubber er ett kjønn, andre er blandet kjønn. En Interact klubben kan utlede sitt medlemskap fra en enkelt skole eller kombinere studenter fra mer enn en skole i et bestemt samfunn. Størrelsen på Interact klubbmedlemskap varierer også. Medlemmer er kjent som Interactors.

Det Interact klubber er selvbærende og selvstyrende, selv om de får retning og minimale, hvis noen, økonomisk støtte fra sponsing Rotary klubb. Alle Interact klubber sponser minimum to samfunnstjeneste prosjekter årlig. Ett prosjekt bør støtte en forståelse av internasjonal goodwill. En annen tjeneste Prosjektet skal komme lokalsamfunnet til gode eller skolen. Klubben møtes minst to ganger i måneden. Aktive medlemmer må opprettholde en 60% frammøte posten.

Et medlem av støtte Rotary klubben fungerer som rådgiver for studentorganisasjon og deltar relaterte møter. Den Rotarian rådgiver fungerer også som bindeledd mellom Interact klubben og Rotary klubb. Midler til tjeneste prosjekter er hevet gjennom klubbens aktiviteter, og kan eller ikke kan suppleres med minimal klubb kontingent.

Fordeler ved medlemskap i et Interact klubb inkludere muligheten for å bygge nettverk med andre medlemmer både lokalt og internasjonalt. Medlemmer har også mulighet til å utvikle lederegenskaper, forstå viktigheten av ansvar og fremme internasjonal bevissthet. Andre fordeler inkluderer lære betydningen av å tjene andre, vise respekt og å utvikle personlige integritet.

Hvert år i uke 5. november feirer Interact stiftelsen av klubben med World Interact Week. I løpet av denne uken, medlemmer av Interact og Rotary klubber ofte planlegger felles prosjekter. I et tidligere prosjekt knyttet til verda Interact Week, en klubb i Uganda donerte tid og materialer til et lokalt barnehjem. En annen Interact klubb i Columbia organisert en AIDS Awareness mars gjennom fellesskapet deres.

Flere muligheter gjennom Rotary International for unge i andre programmer. Rotary Youth Exchange er et program der elevene kan bruke opptil et år i et fremmed land mens han bodde med lokale familier og deltar på en lokal skole. Rotaract gir muligheter tilgjengelig for de i alderen 18-30 til å tilby tjenesten i sine lokalsamfunn. Og Rotary Youth Leadership Awards er et treningsprogram for ungdom i alderen 14-30.

----------------------------------
Forholde Artikkelen:
----------------------------------