Stilling: Evisdom

Slik fjerner du hårfarge fra et teppe

 

Slik fjerner du hårfarge fra et teppe.

1.

Ta av området av flekken umiddelbart med et stykke papirhåndkle. Påfør nok trykk for å trekke ut det meste av hårfargen fra teppet. Kast det brukte papirhåndkleet, og legg et rent stykke over stedet. Fjern så mye av flekken som mulig, til det ikke er mer farge på håndkleet.

2.

Hell litt klubbens brus i en sprøyteflaske. Tillat det å leke i ca 10 sekunder før det sprøytes på flekken. Sprøyt klubbens brus på flekken, unngår andre ikke-fargete områder. Spray nok til å gjøre det flekkete området vått, men ikke mettet. Bruk et stykke rent papirhåndkle for å klare området. Gjenta blottingsprosessen til du får mest mulig væske ut av teppet.

3. Bland to deler vann med en del hvitdestillert eddik i en liten kopp. Hell litt av løsningen på det flekkete området for å gjøre det vått. Bruk en hvit bomullsklut til å rengjøre flekken, arbeider fra utsiden mot midten. Dette vil forhindre flekken i å spre seg. Skyll kluten og gjenta trinnet. Påfør trykket med fingertuppene mens du tørker. Tørk området godt fra ytre kanten mot midten. Skyll kluten, og gjenta til alle hårfargene er fjernet fra teppet.

4.

Tørk det våte området ved hjelp av en liten håndholdt hårføner. Vri den på den kuleste temperaturen, og hold den direkte over det tørkede området til den tørkes.

Tips og advarsler

  • Du kan bruke en vifte til tørk området etter å tørke bort flekken.
  • Bruk hårspray for å fjerne hårfargene med en gang.
  • Ikke la teppet våt etter rensing av flekken. Det våte området vil tiltrekke seg støv og forårsake wicking.
  • Når hårfarge søler på et teppe, kan det være vanskelig å fjerne. Hårfarging er en populær metode for å dekke grått hår eller forbedre fargen på håret. Selv om farge håret er best gjort av en profesjonell, velger mange mennesker å lage sitt eget hår. Det kan være vanskelig noen ganger når du bruker fargen hjemme. Vanligvis hvis fargestoff spilles på et teppe, hvis det ikke blir rengjort umiddelbart, vil flekken sette seg inn, noe som gjør det vanskeligere å fjerne. Her er en effektiv måte å fjerne hårfarge fra et teppe på.

    ----------------------------------
    Forholde Artikkelen:
    ----------------------------------